وبلاگ

جامع ترین راهنمای خرید پیانو دیجیتال و آکوستیک

جامع ترین راهنمای خرید پیانو دیجیتال و آکوستیک

راهنمای خرید پیانو دیجیتال و آکوستیک

لیست محتوا

امروزه ساز زدن و نوازندگی، نه تنها یک سرگرمی آرامش بخش به شمار می‌رود؛ بلکه به یک شغل دل‌انگیز بدل شده است؛ چه برسد به نوازندگی پیانو که از محبوب‌ترین سازهای جهان محسوب می‌شود. اما هر نوازنده‌ای چه مبتدی باشد و چه حرفه‌ای برای نوازندگی نیاز به خرید یک ساز استاندارد دارد که این انتخاب نیز به شناخت کافی و یک راهنمای خرید پیانو معتبر و قابل اعتماد احتیاج دارد.

متاسفانه بسیاری از افراد بدون اینکه آگاهی لازم برای خرید پیانو مناسب پیدا کنند و به دنبال یک راهنمای جامع برای خرید پیانو دلخواه خود بگردند، اقدام به خرید می‌کنند و زمانی متوجه اشتباه خود می‌شوند که دیگر هزینه زیادی را از دست داده‌اند و این انتخاب نادرست در نهایت منجر به دلسردی آنها می‌گردد.

همچنین این نکته را فراموش نکنید که چنانچه شما یک نوازنده حرفه‌ای پیانو هستید یا نوازنده مبتدی که تازه شروع به یادگیری کرده‌اید؛ یک پیانوی باکیفیت می‌تواند به افزایش تکنیک شما کمک کند و در پیشرفت شما نقش اساسی داشته باشد. اما سوالاتی که اغلب کاربران از ما می‌پرسند این است که:

 • چه پیانویی بخرم که برای شروع مناسب باشد؟
 • چه پیانویی بخرم که علاوه‌بر کیفیت مناسب، مقرون به صرفه نیز باشد؟
 • آیا پیانویی وجود دارد که پاسخگوی نیازهای من باشد؟
 • چه پیانویی بخرم که دیگر مشکلات قبلی پیانوی خودم را نداشته باشد؟
 • بهترین پیانوها مختص کدام برند هستند؟
 • چه پیانویی بخرم که ابعاد آن برای اتاق من مناسب باشد؟

اگر شما نیز به دنبال پاسخ سوالات خود هستید؛ می‌توانید راهنمای خرید پیانو آکوستیک و یا راهنمای خرید پیانو دیجیتال را مطالعه بفرمایید و با مطالعه و بررسی دقیق این راهنمای خرید پیانو و اطلاعاتی که در این زمینه به دست می‌آورید؛ به راحتی یک پیانو باکیفیت بالا را خریداری کنید.

همچنین بخوانید: معرفی بهترین مارک پیانو دیجیتال و آکوستیک

راهنمای خرید پیانو

«سازپلازا؛فروشگاه اینترنتی لوازم موسیقی» در این مقاله سعی دارد؛ همچون یک معلم و راهنمای خرید پیانو ، به صورت گام به گام و قدم به قدم همراه شما عزیزان باشد تا کمکی کند که ریشه درخت موسیقی در این نقطه قطع نگردد و باعث شکوفایی هرچه بیشتر شما دوستان عزیز شود.

راهنمای خرید پیانو دیجیتال در ۸ گام

اولین گام در راهنمای خرید پیانو دیجیتال: بررسی قیمت

اولین گام در راهنمای خرید پیانو دیجیتال، بررسی قیمت پیانوهای مختلف است. با توجه به اوضاع اقتصادی جامعه، اولین نکته‌ای که لازم است قبل از خرید مورد توجه قرار دهید؛ انتخاب یک پیانو مناسب با قیمت مقرون‌به‌صرفه است. توصیه می‌کنیم در ابتدا میزان بودجه خود را برای خرید مشخص کنید و سپس به بررسی قابلیت‌هایی که از پیانو جدید خود انتظار دارید بپردازید و با در نظر گرفتن بودجه مشخص شده، خواسته‌های خود را الویت‌بندی کنید.

اگر تصمیم به خرید پیانو آکوستیک دارید بهتر است بدانید که مدل‌های اپرایت یا دیواری در کمترین حالت، بالای 100 ملیون تومان برای شما هزینه دارند و پیانوهای گرند نیز در قیمت‌های بالای 400 میلیون هستند. اگر توان پرداخت همچین مبلغی را ندارید، نگران نباشید؛ دیگر روزهایی که خریدن پیانو از آرزوهای محال و غیر قابل دسترس محسوب می‌شد تمام شده است. چراکه با ورود پیانوهای دیجیتال به دنیای موسیقی، امکان خرید برای تمامی اقشار جامعه فراهم گردیده است.

نکات مهم در خرید پیانو

پیانوهای دیجیتال علاوه بر قیمت مناسبی که دارند صدای گرم و گوش‌نوازی را تولید می‌کنند؛ در ادامه مقاله راهنمای خرید پیانو دیجیتال، به مزیت سبک بودن و قابل حمل بودن آن‌ها نیز اشاره خواهیم کرد. دلیل تفاوت قیمت پیانوهای دیجیتال با پیانوهای آکوستیک این است که این سازها مکانیسم تولید صوت آنها مکانیکی نیست؛ از این رو هزینه تولید آنها به نسبت پیانوهای آکوستیک که مکانسیم پچیده‌ای در ساخت خود دارند، به مراتب کمتر است.

دومین گام در راهنمای خرید پیانو دیجیتال: درنظر گرفتن وزن و ابعاد ساز

در گام دوم راهنمای خرید پیانو دیجیتال، به بررسی وزن و ابعاد ساز می‌پردازیم. در ابتدا بهتر است مشخص کنید چه مقدار فضا برای قرار دادن پیانو لازم دارید؟ منزل شما در چه طبقه‌ای قرار دارد و آیا امکان انتقال ساز به طبقه موردنظر را دارید؟

وزن پیانوهای گرند گاها به 500 کیلو گرم وحتی بیشتر می‌رسد؛ این پیانوها 1.5 متر عرض و بین 1.4 تا 2.9 متر طول دارند. وزن پیانوهای آکوستیک دیواری چیزی در حدود 200 کیلو گرم است؛ این پیانوها 9.1 متر عرض و 13.2 متر طول دارد.

وزن سنگین از عمده مشکلات پیانوهای آکوستیک است که این امر جابجایی آنها را با مشکلی جدی مواجه می‌کند و اگر شما نیز از آن دست افراد هستید که هر از چندگاهی به تغییر دکوراسیون منزل خود می‌پردازید و جای وسایل را تغییر می‌دهید؛ پیشنهاد می‌کنیم بجای خرید این پیانوها از پیانوهایی با وزن کمتر که قابلیت انتقال نیز دارند استفاده کنید. بدین منظور بهتر است پیانوهای دیجیتال قابل حمل را خریداری کنید که در مقایسه با پیانوهای آکوستیک از وزن و ابعاد مناسب‌تری برخوردار هستند.

همچنین بخوانید: مقایسه دقیق سایز و ابعاد پیانو دیجیتال و آکوستیک

بررسی ابعاد در راهنمای خرید پیانو دیجیتال

سومین گام در راهنمای خرید پیانو دیجیتال: توجه به استاندارد بودن کلاویه‌ها

سومین گام در راهنمای خرید پیانو دیجیتال، توجه به استاندارد بودن کلاویه‌ها است؛ چراکه کیفیت کلاویه‌ها مهمترین عاملی است که به اجرای بدون نقص نت‌ها کمک می‌کند و شنونده باید متوجه سطوح مختلف بلندی صدا در قسمت‌های مختلف موسیقی شود. اما این تنها به هنر نوازنده بر نمی‌گردد؛ بلکه بیش از هر چیز یک پیانو با تاچ خوب و حساس می‌تواند گویای این مطلب باشد.همانطور که می‌دانید صدای یک پیانو زمانی به گوش می‌رسد که نوازنده یکی از کلاویه‌ها را به فشار درمی‌آورد و چکش متصل به آن با برخورد به سیم‌های پیانو، یک فرآیند مکانیکی انجام می‌دهد.

بررسی کلاویه ها در راهنمای خرید پیانو دیجیتال

کلاویه‌ها جنس‌های متفاوتی دارند و از بهترین انواع آن به کلاویه‌های چوبی می‌توان اشاره کرد که در پیانوهای رده بالا به چشم می‌خورد و طبیعتا قیمت بالاتری نیز دارد. اما در مدل‌های پایین‌تر از جنس‌های دیگری مثل عاج طبیعی، عاج مصنوعی و پلاستیک استفاده می‌کنند. در نهایت دقت کنید که پیانویی که خریداری می‌کنید، ۸۸ کلاویه استاندارد و تاچ قابل‌قبولی داشته باشد.

نکته: اگر کلیدهای پیانو کاملا استاندارد و سنگین باشند؛ باعث قوی‌تر شدن دستان شما می‌گردد و انتخاب مناسب کلاویه‌ها نیز از خسته شدن انگشتان دست به هنگام نواختن پیانو جلوگیری می‌کند و عدم سر خوردن آنها می‌شود.

بررسی کلاویه ها در راهنمای خرید پیانو دیجیتال

چهارمین گام در راهنمای خرید پیانو دیجیتال: بررسی کیفیت صدا

چهارمین گام در راهنمای خرید پیانو دیجیتال، بررسی کیفیت صدای آن است. چرا که آنچه که در نواختن هر سازی توجه مخاطب را به خود جلب می‌کند صدای گرم و دلنشین آن است؛ پس توجه به کیفیت صدای پیانو از جمله مهمترین نکات راهنمای خرید پیانو است.
اما اولین سوالی که مطرح می‌شود این است که چه مواردی در کیفیت صدای پیانو تاثیرگذار است؟
بی تردید موارد زیادی وجود دارد که می‌تواند بر کیفیت صدای پیانو تاثیر شگرف داشته باشد؛ اما نوع طراحی پردازنده صوتیِ ساز، پلی‌فونی، تعداد، اندازه و نوع اسپیکرها از جمله مهم‌ترین مواردی است که می‌توان مورد بررسی قرار داد.

بررسی صدا در راهنمای خرید پیانو دیجیتال

اما ناگفته نماند که در انتخاب صدای ساز، سلایق افراد نیز بی‌تاثیر نخواهد بود؛ از این رو افراد حرفه‌ای با شناخت و تجربه‌ای که در نواختن ساز دارند، تنها با تست و بررسی صدای آن به صورت حضوری به انتخاب ساز دلخواه خود می‌پردازند. اما اگر به تازگی شروع به فراگیری موسیقی کردید و چندان تجربه‌ای در نوازندگی ندارید؛ شاید نتوانید تنها با تست کردن، ساز مناسب خود را خریداری کنید؛ در این صورت بهتر است از پلی فونی(Polyphony)، توان خروجی، تعداد، اندازه و نوع اسپیکرهای دستگاه، برای خرید برترین گزینه انتخاب کنید.

همچنین بخوانید: مقایسه پیانوهای دیجیتال CLP و YDP

پنجمین گام در راهنمای خرید پیانو دیجیتال: بررسی پلی‌فونی (Polyphony)

پنجمین گام در راهنمای خرید پیانو دیجیتال بررسی پلی‌فونی (Polyphony) است؛ هرچند ممکن است آگاهی چندانی از مفهموم کلی پلی‌فونی یا چند صدایی نداشته باشید. پلی‌فونی در واقع به بیشترین تعداد نت‌هایی گفته می‌شود که در کیبورد می‌تواند به طور همزمان به صدا درآید. تعداد این نت‌ها عددی بین 32، 64، 128 و 256 است. به زبان ساده‌تر، وقتی می‌گوییم یک پیانو دارای 32 پلی‌فونی است؛ یعنی می‌تواند به طور همزمان 32 نوع صدای مختلف تولید کند!
این نکته‌ای است که حتی بیشتر از توجه به تن صدای پیانو اهمیت دارد، چراکه اهمیتی ندارد چقدر یک پیانو صدای طنین‌اندازی تولید می‌کند؛ وقتی هنگام نواختن، نت‌ها را از دست ‌دهید.

بررسی پلی فونی در راهنمای خرید پیانو دیجیتال

چه تعداد پلی‌فونی نشان‌دهنده یک پیانو مناسب است؟

بدیه است هر چه پلی‌فونی بالاتر باشد تعداد نت‌های شنیده شده در واحد زمان افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه کیفیت صدای دستگاه بالاتر خواهد بود؛ پس توجه به تعداد پلی‌فونی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا اگر یک پیانو با تعداد نت کم انتخاب کنید، ممکن است زمانی که به یک سطح حرفه‌ای رسیدید؛ نتوانید موسیقی بهتری با آن بنوازید. پس اگر یک نوازنده حرفه‌ای هستید و با پرداخت هزینه بیشتر مشکلی ندارید، پیانو با پلی‌فونی 128 و 256 برای شما بهترین گزینه خواهد بود.

اما اگر یک نوازنده مبتدی هستید که فقط از ویژگی‌های اصلی پیانو استفاده می‌کند و قصد دارد برای شروع، یک ساز مقرون‌به‌صرفه خریداری کند؛ به این نکته توجه کنید که شما در ابتدای مسیر تا چندین ماه، تفاوت یک پیانوی دیجیتال که دارای 64 نت پلی‌فونی است را در مقایسه با یک پیانو با پلی‌فونی 128 یا حتی 256 تشخیص نمی‌دهید. پس نیازی نیست پول خود را صرف پیانوهایی با نت‌های بالا کنید؛ چراکه یک پیانو پلی‌فونی 32 نیز برای شما مناسب خواهد بود و پلی‌فونی 64 برای تمامی سبک‌ها و اجرای قطعات پیچیده کافی خواهد بود. پلی‌فونی 128 و 256 بیشتر برای افراد حرفه‌ای مناسب است که به دنبال یک انتخاب ایده‌آل هستند.

بررسی کیفیت صدا در راهنمای خرید پیانو دیجیتال

ششمین گام در راهنمای خرید پیانو دیجیتال: بررسی قابلیت‌ها و خروجی‌ها

ششمین گام در راهنمای خرید پیانو دیجیتال بررسی قابلیت‌ها و خروجی‌های آن است. یکی از مهمترین‌ قابلیت‌هایی که در پیانوهای دیجیتال وجود دارد مترونوم است؛ تمرین و شنیدن همزمان صدای ساز و مترونوم با هدفون از ویژگی‌هایی است که می‌توان در مترونوم داخلی در مقایسه با مترونام‌های دیگر که به صورت دیجیتال و آنالوگ در بازار وجود دارند، اشاره کرد.

مترونوم یک ابزار تمرینی موسیقی است که وظیفه تولید ضربات یکنواخت و پی‌در‌پی را در نگه‌داشتن ریتم یک قطعه موسیقی بر عهده دارد. درواقع مترونوم با تولید ضرب‌ها، در قالب صداهایی بسیار کوتاه مثل کلیک و… با فاصله‌های زمانی مختلف به ما کمک می‌کند تا قطعه موردنظر را با نظم مشخص و سرعت ثابت اجرا کنیم و هر نت را با کشش استاندارد خودش بنوازیم.

بررسی قابلیت ها و خروجی ها در راهنمای خرید پیانو دیجیتال

داشتن دو خروجی هدفون، ضبط آهنگ، بلوتوث و هم چنین پورت midi و usb برای اتصال پیانو به کامپیوتر جهت انجام پروژه‌های آهنگسازی از دیگر امکاناتی است که می‌توان در پیانوهای دیجیتال نام برد.

بررسی قابلیت ها و خروجی ها در راهنمای خرید پیانو دیجیتال

هفتمین گام در راهنمای خرید پیانو دیجیتال: بررسی ویژگی‌های ظاهری

هفتمین گام در راهنمای خرید پیانو دیجیتال بررسی ویژگی‌های ظاهری است. پیانوهای دیجیتال از لحاظ ظاهری انواع متفاوتی دارند؛ یکی از این مد‌ل‌ها، مدل‌های قابل حمل (Portable) است که برای افرادی که به دنبال یک پیانو با وزن کم هستند، می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. این پیانوها اغلب بدون پایه هستند و قابلیت استفاده با پایه‌های گوناگون را دارند؛ برخی از انواع آنها برای ساخت بدنه از چوب استفاده می‌کنند که این امر بر زیبایی ظاهری آنها می‌افزاید و این پیانوها را به یک وسیله دکوراتیو تبدیل می‌کند.

بررسی ویژگی های ظاهری در راهنمای خرید پیانو دیجیتال

اما مهمترین ویژگی آنها داشتن ۳ پدال است که در مدل‌های رده بالا از حالت نیم پدال پشتیبانی می‌کند. همچنین لازم است بدانید که معمولا به همراه پیانوهای دیجیتال بدون پایه، یک پدال ساستین عرضه می‌شود.

بررسی پدال ها در راهنمای خرید پیانو دیجیتال

هشتمین گام در راهنمای خرید پیانو دیجیتال: انتخاب یک برند معتبر پیانو

هشتمین گام در راهنمای خرید پیانو دیجیتال انتخاب یک برند معتبر است که از مهم‌ترین نکات خرید پیانو محسوب می‌شود. پس سعی کنید پیانو خود را به هیچ‌وجه از برندهای متفرقه و چینی انتخاب نکنید؛ چراکه این برندها تنها ماکتی شبیه پیانو را در اختیار شما قرار خواهند داد که نه تنها کیفیت صدای مطلوبی ندارد بلکه کلاویه‌های آن بسیار ضعیف است. در مقابل، برندهای معتبر بسیاری وجود دارند که به تولید پیانو دیجیتال می‌پردازند که از مشهورترین آن می‌توان به برند یاماها اشاره کرد. یاماها سرشناس‌ترین و معروف‌ترین برند پیانو دیجیتال یا الکتریک است که با کیفیت قابل‌قبول و قیمت مناسبی که دارد محبوبیت دو چندانی را میان رقبا بدست آورده است.

انتخاب یک برند معتبر در راهنمای خرید پیانو دیجیتال
اما سوالی که اکثر کاربران از ما می‌ پرسند این است که از برند یاماها چه پیانویی بخرم که بیشترین کارایی را برای من داشته باشد؟
در ادامه مطلب همراه ما باشید تا با ارائه راهنمای خرید پیانو یاماها و آشنایی با مدل‌های مختلف آن بهترین انتخاب را داشته باشید.

راهنمای خرید پیانو دیجیتال یاماها

در راهنمای خرید پیانو دیجیتال یاماها در ابتدا سعی داریم شما را با ویژگی‌های منحصر به فرد این برند مشهور ژاپنی آشنا کنیم و سپس نکات مهم در خرید پیانو دیجیتال یاماها را مورد بررسی قرار می‌دهیم. یکی از مهمترین ویژگی‌های یاماها که این برند را از سایر برندها متمایز می‌کند، رعایت یک استاندارد برای ساخت پیانو به نام Grared Hammer Standard (GHS) است. کمپانی یاماها با ایجاد این ویژگی تمام تلاش خود به کار گرفته است تا صدای پیانو دیجیتال را به پیانو آکوستیک نزدیک کند و از آن جایی که در یک پیانوی دیجیتال، چکش و سیمی وجود ندارد با این حال ، این نوآوری تلاش می‌کند تا صدا را دقیقا مشابه سیستم چکش و سیمی که در پیانوهای آکوستیک وجود دارد ایجاد کند.

راهنمای خرید پیانو دیجیتال یاماها

یاماها همچنین دارای موتور صوتی CF خالص است. این مؤلفه اصلی پیانوهای دیجیتال یاماها به شمار می‌رود که هنگام پخش آن باعث ایجاد یک صدای طنین‌انداز می‌شود. پیانو Yamaha P115 و P45 نیز از این ویژگی برخوردار هستند. علاوه بر این یاماها پیانوهای گرند و آپرایت نیز تولید می‌کند؛ یکی از بهترین آنها پیانوی  گرند CFIIIS است. این پیانو استاندارد، پیانوهای یاماها را تعیین می کند و برای نوازندگی در کنسرت ها مناسب است.

راهنمای خرید پیانو دیجیتال یاماها

این برند با تنوعی که در پیانوهای دیجیتال خود دارد همه اقشار جامعه را مورد هدف قرار داده است. در ادامه راهنمای خرید پیانو یاماها با ما همراه باشید تا با بررسی رنج قیمتی محصولات این کمپانی و بهترین مدل‌های پیانو، شما را در خرید یک پیانو مناسب یاری کنیم.

بررسی قیمت پیانو دیجیتال یاماها

یکی از نکات مهم خرید پیانو دیجیتال یاماها بررسی بودجه‌ای است که برای ساز مورد علاقه خود درنظر گرفتید؛ پیانوهای این برند به نسبت قابلیت‌ها و تعداد نت‌های پلی‌فونی‌ قیمت‌های متفاوتی دارند؛همچنین قابل ذکر است که برخی از مدل‌های دیجیتال یاماها را در قیمت‌های 8 تا 20 میلیون تومان نیز می‌توانید خریداری کنید و مدل‌های حرفه‌ایی پیانو دیجیتال یاماها تا قیمت‌های 60 و 70 میلیون تومان وجود دارند.

معرفی بهترین برندهای پیانو دیجیتال یاماها

یاماها با خلاقیتی که در تولید سازهای خود دارد انواع مختلفی از پیانو دیجیتال را به بازار عرضه کرده است که این تنوع محصول گاها انتخاب را برای افراد دشوار می‌کند؛ ما در راهنمای خرید پیانو دیجیتال یاماها سعی داریم تا بهترین مدلهای پیانو را برای افراد مبتدی و حرفه‌ای معرفی کنیم تا گامی آسان برای خرید ساز دلخواه خود بردارید.

بهترین مدل‌های پیانو دیجیتال یاماها

سری YDP

 • یاماها YDP-105
 • یاماها YDP-145
 • یاماها YDP-165

سری CLP

 • یاماها CLP-725
 • یاماها CLP-735
 • یاماها  CLP-795 GP

سری CSP

 • یاماها CSP-150

و اما پیانو یاماها YDP 145 بهترین مدل‌ پیانو دیجیتال یاماها برای افراد مبتدی است.

مدل YDP- 143راهنمای خرید پیانو دیجیتال یاماها

ما تا این نقطه از مقاله راهنمای خرید پیانو، به مواردی که برای خرید یک پیانو دیجیتال نیاز به توجه بیشتر دارد؛ اشاره کردیم و همچون یک مربی و راهنمایی برای خرید پیانو دیجیتال در کنار شما عزیزان گام برداشتیم. در ادامه یک سری مطالب مفید و کاربردی تحت عنوان راهنمای خرید پیانو آکوستیک به شما ارائه می‌دهیم که می‌تواند برای انتخاب بهترین پیانو آکوستیک به یاری شما بشتابد.

راهنمای خرید پیانو آکوستیک در ۸ گام

اگر تصمیم دارید در خانه به نوازندگی پیانو بپردازید و مقوله قیمت در انتخاب شما تاثیری ندارد؛ پیشنهاد می‌کنیم یک پیانو آکوستیک خریداری کنید. پیانوهای آکوستیک از پیانوهای گرند و دیواری تشکیل می‌شوند که صدای فوق‌العاده و وصف‌ناپذیری دارند. این پیانوها به حدی زیبا و چشم‌نواز هستند که خود به مانند یک وسیله دکوری در کنج خانه شما جای می‌گیرند و زیبایی منزل شما را دو چندان می‌کنند. همانطور که می‌دانید پیانوهای آکوستیک نسبت به پیانوهای دیجیتالی گران‌قیمت‌تر هستند اما درمقابل، از دوام و استحکام بیشتری نیز برخوردارند؛ طول عمر پیانوهای دیواری آکوستیک را بین 20-30 و طول عمر پیانوهای گرند را بین 30-50 سال رقم زده‌اند.

اگر تصمیم قطعی به خرید یک پیانو آکوستیک گرفتید پیشنهاد می‌کنیم در ادامه مطلب با ما همراه باشید و راهنمای خرید پیانو آکوستیک را به دقت مطالعه کنید:

گام اول :انتخاب برند معتبر

از مربی‌ موسیقی خود در مورد انتخاب برند معتبر و مناسب راهنمایی بگیرید؛ برای پیانوهای آکوستیک برندهای دایناتون و کرگ قابل اعتماد هستند.

گام دوم :همراه بردن تکنسین پیانو

اگر آگاهی کامل و شناخت کافی از یک پیانو ندارید؛ پیشنهاد می‌کنیم یک تکنسین پیانو یا یک فرد متخصص پیدا کنید تا راهنمایی برای خرید پیانو آکوستیک شما باشد. تکنسین پیانو به هنگام خرید، پیانو را به خوبی مورد بررسی قرار می‌دهد و پس از عیب‌یابی، مشکلات احتمالی را بررسی کنند.

گام اول در راهنمای خرید پیانو آکوستیک: همراه بردن تکنسین پیانو

گام سوم: کیفیت صدای ساز

در راهنمای خرید پیانو آکوستیک، اولین پارامتری که موردبررسی قرار می‌دهیم؛ کیفیت صدای ساز است. پس به هنگام خرید، صدای ساز را خوب گوش کنید زیرا هر پیانو آکوستیک زنگ صدای مخصوص به خود را دارد و انتخاب آن کاملا سلیقه‌ای است به طوری که برخی از افراد صدایی شفاف‌تر و برخی صدای ملوتر را می پسندند.

گام چهارم : انتخاب کلاویه‌های استاندارد

در مواجهه با کلاویه‌ها ازعدم هر گونه شکستگی، ترک یا خمیدگی در آن‌ها مطمئن شوید؛ خوب دقت کنید که کلاویه‌ها مقاومت مناسبی در برابر فشار داشته باشند.

 راهنمای خرید پیانو آکوستیک -بررسی کلاویه ها

گام پنجم : بررسی زیر پیانو آکوستیک

تعارف را کنار بگذارید و قبل از خرید، زیر پیانوهای آکوستیک را مورد بررسی قرار دهید تا مطمئن شوید چوبها هیچ آسیب‌دیدگی یا کپک‌زدگی نداشته باشند.

گام ششم : بررسی پدال‌ها

پدال‌ها را با دقت مورد بررسی قرار دهید تا هنگام فشار دادن آنها، با یک مقاومت جزئی مواجه شوید؛ حواستان باشد هنگام فشار دادن، باید شاهد حرکت دمپرها باشید. از فروشنده کمک بگیرید تا پل زیر پیانو را به شما نشان دهد؛ با دقت نگاه کنید در آن محل تکه‌هایی از چوب به همراه سیم‌هایی که به آن متصل است وجود دارد. حتما چک کنید که ترک‌های بزرگی در آنها وجود نداشته باشد اما از ترک‌‌های کوچک نهراسید.

راهنمای خرید پیانو آکوستیک بررسی پدال‌ها

گام هفتم : بررسی سیم‌ها، چکش‌ها و دمپرها

از فروشنده بخواهید داخل پیانو را به شما نشان دهد. در داخل آن می‌توانید سیم‌ها، چکش‌ها و دمپرها را مشاهده کنید. وقتی  سیم‌ها را تکان می‌دهید چکش‌ها به حرکت در می‌آیند و وقتی پایتان را روی پدالها قرار می‌دهید دمپرها تکان می‌خورند. کمی نزدیک شوید و به چکش‌ها نگاه کنید تا اطمینان حاصل کنید که چوب‌ها در وضعیت مناسبی قرار دارند و فرسوده نیستند.

راهنمای خرید پیانو آکوستیک بررسی سیم‌ها، چکش‌ها و دمپرها

سیم‌های پیانو که موجب تولید صدا در این ساز می‌شوند؛ به دلیل فشار زیادی که تحمل می‌کنند، بهتر است از مواد خوب و مرغوبی ساخته شوند؛ پس در حد امکان قبل از اقدام به خرید از سلامت آن اطمینان کامل حاصل فرمایید.

بررسی سیم ها در راهنمای خرید پیانو آکوستیک

گام هشتم : دریافت گارانتی معتبر

یادتان باشد که پیانوهای آکوستیک باید حداقل دارای ۵ سال گارانتی باشند پس سعی کنید حدالامکان خرید خود را از نمایندگی‌ها و مراکز معتبر انجام دهید چرا که بسیاری از مراکز خرید نامعتبر برای برند های مشهور پیانو مانند Yamaha  هیچ‌گونه ضمانت معتبری در اختیار مشتری قرار نمی‌دهند!

در مقاله راهنمای خرید پیانو سعی کردیم شما را با نکات مهمی که باید در خرید پیانو دیجیتال مورد توجه قرار دهید آشنا کنیم، امیدواریم که این مطالب شما عزیزان را در انتخاب بهترین پیانو  به عنوان یک راهنمای جامع خرید پیانو یاری نماید.

فروشگاه اینترنتی سازپلازا با تجربه چندین و چند ساله خود در زمینه خرید و فروش سازهای نو و دست‌دوم، بهترین مدل‌های برندهای محبوب را در میان محصولات خود گردآوری می‌کند و در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد.
پیشنهاد می‌کنیم برای دیدن بهترین مدل‌های پیانو، سری به محصولات سازپلازا بزنید و به منظور کسب اطلاعات بیشتر و همچنین دریافت مشاوره و راهنمایی برای خرید پیانو مناسب، با کارشناسان متخصص ما تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط​

2 دیدگاه در “جامع ترین راهنمای خرید پیانو دیجیتال و آکوستیک

 1. مینا براتی گفت:

  ممنون از اطلاعات کاملتون 🙏❤️ ببخشید من یه مشاوره خرید لازم داشتم، توی یه رپورتاژ خوندم نوشته بود پیانو دیجیتال خیلی دوامی نداره و ممکنه خیلی راحت خراب بشه توی اقتصاد آفرین نوشته بود، خواستم بدونم درسته این موضوع آیا نمیشه روی پیانو دیجیتال خیلی حساب کرد؟؟

  1. sazplaza گفت:

   اگر پیانو از برند معتبری همچون یاماها باشد مشکلی از لحاظ ماندگاری ندارند چون استحکام قوی دارند معمولا هر 5 یا 6 سال نیاز سرویس دارند(البته همه مدل های پیانو دیجیتال یاماها پنج سال گارانتی دارند) و اینکه لوازم یدکی اصلی برای شان وجود براحتی قابل تعویض و یا تعمیر هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من