وبلاگ

بهترین نوازنده با پیانو یاماها

بهترین نوازنده با پیانو یاماها

نیکولای خوزیاینوف

لیست محتوا

همه ما می‌دانیم که پیانو یکی از معروف‌ترین ابزارهای موسیقی است. پیانو یک ساز موسیقی اکوستیک و زهی است که در سال 1700 (به طور تقریبی) توسط بارتولومئو کریستافوری در ایتالیا اختراع شد. پیانو دارای صفحه کلید است که از طریق چکش‌های کوچک که با نمد پوشیده شده‌اند بر روی سیم‌ها زده می‌شود و تولید صدا می‌کند و شرکت یاماها یکی از بهترین تولیدکنندگان پیانو است. از آن زمان تا امروز پیانیست های بسیار با استعدادی متولد شدند که توانسته‌اند با هنر انگشتان خود، شاهکارهایی از هنر موسیقی خلق کنند. امروزه پیانیست های بسیار معروفی هستند که با استفاده از پیانو یاماها اجراهای فوق‌العاده‌ای را برای طرفدارانشان انجام داده‌اند؛ در این مقاله جذاب ما می‌خواهیم شما را با پیانو یاماها و پیانیست‌های مطرحی که آن را پیشنهاد می‌کنند آشنا کنیم.

پیانو یاماها

پیش از معرفی برترین پیانیست ها می‌خواهیم به شما اطلاعات بیشتری درباره پیانو یاماها بدهیم.
شرکت یاماها که اصالتا ژاپنی است در سال 1900 توسط بنیان گذار این شرکت، یعنی توراکوسو یاماها افتتاح شد. در ابتدا این شرکت با نام نیپون گاکی به تولید وسایل موسیقی می‌پرداخت که بعدها به یاماها تغییر نام پیدا کرد. تنها دو سال بعد بود که در ژاپن صدای پیانوهای این شرکت در کنسرت‌ها و مراسم‌ها توسط پیانیست های ژاپنی طنین انداز شده بود؛ در آن دوره یاماها ابزارهای موسیقی را صرفا برای بازار ژاپن تولید می‌کرد اما در سال 1904، یاماها با ارسال یک پیانو به نمایشگاه جهانی سنت لوییس، جهانیان را با محصول تولیدی فوق‌العاده خود آشنا کرد. در حال حاضر محصولات این شرکت از جمله پیانو دیجیتال یاماها یکی از مرغوب ترین و بهترین سازهای موجود در دنیا می باشد که در کشور ما نیز طرفداران بسیاز زیادی دارد.

بهترین‌ها با پیانو یاماها

از زمان اختراع پیانو تا به حال سه قرن می‌گذرد؛ در این سه قرن اشخاص برجسته ای در عرصه نواختن پیانو ظهور کرده و نام خود را در تاریخ ثبت کرده‌اند؛ پیانیست های زیادی در جهان وجود دارند که با استفاده از پیانو، شاهکارهای خارق‌العاده ای را خلق کرده و در ذهن‌ها جاویدان شده اند؛ از پیانیست های افسانه‌ای قدیمی که نام و هنر ‌آن‌ها، در یادها است می‌توان به فردریک شوپن، گلن گولد و ولفگانگ آمادئوس موتسارت اشاره کرد. نکته جالب اینجاست که برخی از نسل جدید نوازنده‌ها که بسیار معروف هم هستند و توانسته‌اند افتخارات و جوایز زیادی را دریافت کنند همانند: هیرومی اوهارا، نیکولای خوزیاینوف، جیمز بلانت و دوید برایان پیانو یاماها را انتخاب کرده و آن را مورد تائید قرار داده‌اند. حالا می‌خواهیم شما را به دو تا از معروف‌ترین و پر افتخارترین پیانیست های جهان آشنا کنیم و دلایل اصلی انتخاب پیانو یاماها که در مصاحبه‌هایشان آمده است را بیان کنیم.

Hiromi Ueharaهیرومی اوهارا

ژاپن، مجموعه‌ای چشمگیر از پیانیست هایی در سبک جاز، چهره‌های مشهور قدیمی همانند توشیکو آکیوشی و ماکوتو ازن را به جهانیان معرفی کرده است؛ اکنون که در قرن بیست و یکم هستیم، هیرومی، پیانیست شگفت‌انگیز حال حاضر در دنیای موسیقی است. هیرومی، پیانیست و آهنگساز در سال 1979 در شیزووکا در کشور ژاپن متولد شد.

هیرومی اوهارا

این پیانیست از شش سالگی نواختن پیانو را آغاز کرد و برای آموزش و یادگیری پیانو، در مدرسه موسیقی یاماها ثبت نام کرد. در سال 1999 هیرومی برای تحصیل در دانشگاه موسیقی برکلی که در بوستون آمریکا واقع است، رفت و شروع به نوشتن ملودی‌ها و اشعار موسیقی کرد.
این پیانیست در سال 2003 اولین آلبوم موسیقی خود با نام (ذهن دیگری) که در آن از سبک‌های جاز و کلاسیک پاپ استفاده کرده است را منتشر کرد که بسیار موفق بود.
دومین آلبوم موسیقی این پیانیست که (مغز) نام دارد توانست عنوان برترین موسیقی جاز ژاپن که با هنر پیانو تلفیق شده است را بدست آورد.
در سال 2007 هیرومی یک کنسرت زنده با بهترین نوازنده پیانو آن زمان یعنی چیک کوریا در پایتخت ژاپن، که توکیو است، اجرا کرد که دو سال بعد آلبوم این کنسرت زنده منتشر شد و مورد توجه طرفداران موسیقی قرار گرفت و توانست فروش خوبی را تجربه کند.
از دیگر افتخارات این نوازنده معروف پیانو یاماها، یعنی هیرومی اوهارا، می‌توان به همکاری با لنی وایت و استنلی کلارک در آلبوم (جاز در باغ) اشاره کرد؛ در سال 2011 هیرومی با همکاری استنلی کلارک توانست به محبوبیتی باورنکردنی دست یابد. همین موضوع همکاری این پیانیست با استنلی کلارک باعث شد که این آلبوم جایزه 53 امین گرمی در سبک موسیقی جاز را از آن خود کند.
این پیانیست توانست با بداهه نوازی و ریتم‌بندی آن‌ها در ذهن خود و ترکیب کردن سبک‌های مختلف موسیقی، سبک جذابی از پیانو را به جهانیان نشان دهد و دوست‌داران پیانو و ترکیبات آن با جاز، موسیقی کلاسیک و الکتریک را به سمت خود بکشاند.

نقل قولی از هیرومی:

صدا و مهارت نواختن پیانو، با افزایش سن و کسب تجربه تغییر می‌کند و من می‌خواهم این نقاط عطف را در خود پیدا کنم و از بیرون ببینم که در حال تغییر هستم.

مصاحبه با وی
وی در مصاحبه‌های خود جواب‌های جالبی را درباره علایق خود از پیانو مطرح کرده‌است که برخی آن‌ها که می‌تواند برای شما خواننده عزیز هم جالب باشد را خواهیم گفت، پس در ادامه با ما همراه باشید:
هنگامی که در یکی از مصاحبه‌ها از این نوازنده معروف پیانو پرسیده شد که کدام هنرمندان بیشترین تأثیر را روی انتخاب سبک موسیقی تو داشته است در جواب گفت:
• از بین کسانی که من به عنوان الگو قرار داده‌ام می‌توان از فرانک زاپا، ارول گارنر، مارتا ارگاریچ، جف بک، ولادیمیر هوروویتس و حتی کینگ کریمسون، نام برد.
دیگر سؤالی که از این پیانیست پرسیده شد این بود که برداشت شما از پیانوهای یاماها چیست و چرا پیانو یاماها را برای نواختن انتخاب کرده اید گفت:
• من فکر می‌کنم حتماً به یاد دارید که پیانو یک ساز ملودیک است پس علاوه بر متن موسیقی، ریتم‌های پیانو نقش بسیار مهمی در موسیقی من دارند. من روزانه به قطعات موسیقی پیانیست های بزرگی گوش می‌دهم و هرروز سخت تمرین می‌کنم تا بتوانم ملودی و ریتم‌های جدیدتری را پیدا کنم و از آن‌ها در قطعات موسیقی استفاده کنم. با استفاده از پیانو یاماها، می‌توانم صداها را کاملاً واضح بشنوم و بتوانم حجم این صداها را کنترل کنم تا محصول نهایی چیزی باشد که مد نظرم است.
برای من مهم است که یک پیانو داشته باشم که به من اجازه دهد این کار را انجام دهم و هیچ پیانو ای به خوبی یاماها آن را انجام نمی‌دهد، این بزرگ‌ترین دلیل من برای نواختن با پیانوی یاماها است. پیانوی یاماها که با بهترین مواد اولیه ساخته شده است نیاز دارد که به خوبی حفظ و نگهداری شود. هرچند متأسفانه معمولاً در سراسر جهان این مسئله رعایت نمی‌شود؛ اما در صورتی که پیانو به خوبی نگهداری شود اصالت صدای خود را حفظ می‌کند و می‌توانم آزادانه موسیقی خود را خلق کنم.
من عاشق این هستم که با پیانو‌های فوق العاده دوست شوم زیرا موسیقی من به آن‌ها وابسته است.
در آخرین سؤال از این نوازنده معروف پیانو پرسیده شد که چه پیامی برای افرادی که به یادگیری پیانو مشغول هستند، دارید؟ این پیانیست در پاسخ گفت:
هرچه بیشتر با پیانو بنوازید بیشتر یاد می‌گیرید؛ اگر احساسات خود با نواختن پیانو تلفیق دهید پیانو این احساسات را به شما با یک تجربه فوق‌العاده از نواختن بر می‌گرداند و واقعاً همین‌طور است. زیرا مانند شخصی است که با گیاهان خود صحبت می‌کند و نتیجه آن گل دهی بیشتر و شاداب بودن گیاه می‌شود و همین موضوع، باعث می‌شود از شما یک پیانیست حرفه‌ای بسازد.

نیکولای خوزیاینوف (Nikolay Khozyainov)

نیکولای خوزیانوف در ژوئیه 1992 در شهر بلاگووشچنسک کشور روسیه متولد شد.
این پیانیست که یکی از جوان‌ترین و بهترین نوازنده پیانو یاماها کشور روسیه محسوب می‌شود از سن پنج سالگی نواختن پیانو را آغاز کرده است.

نیکولای خوزیانوف
وی از سال 1999 تا 2010 در هنرستان موسیقی مسکو، به تحصیل پرداخت.
تکنیک‌های موسیقیایی خاص این پیانیست، نظر مخاطبان و طرفداران این ساز زیبا را از سراسر جهان به سمت خود جلب کرده است.
این پیانیست که هنوز کمتر از سی سال سن دارد، توانسته است در نقاط مختلف جهان همانند سالن‌های مشهور کنسرت روسیه، لهستان، رومانی، مجارستان، جمهوری چک، مالزی، آفریقای جنوبی، استرالیا، آلمان، سوئیس، فرانسه، ایتالیا، ایالات متحده آمریکا و همچنین ژاپن، کنسرت‌های باشکوهی را اجرا کند.
از افتخارات این پیانیست برجسته، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• کسب رتبه نخست در جشنواره موسیقی جمهوری چک در سال 2003؛
• رتبه نخست برترین پیانیست ها در جشنواره بین المللی رومانی در سال 2004؛
• کسب مقام اول و دریافت جایزه بهترین نوازنده پیانو در مراسم بین المللی دوبلین که در سال 2011 در کشور ایرلند برگزار شد؛
• کسب عنوان جوان‌ترین فینالیست مسابقه بین‌المللی فردریک شوپن که در سال 2010 در ورشو کشور لهستان برگزار شده است.

نیکولای خوزیاینوف، در اغلب کنسرت‌هایش با ارکسترها مشهوری، ازجمله ارکستر سمفونیک توکیو، ارکستر سمفونیک سیدنی، ارکستر فیلارمونیک ورشو همکاری می‌کند.
وی در سال 2011 توانست با همکاری شرکت سی دی اکورد، آلبومی را که همراه با شاهکارهایی از بهترین نوازنده پیانو، یعنی شوپن بود را روانه بازار کند و در اکتبر 2012 توسط کمپانی مشهور جی وی سی ویکتور که در ژاپن است آلبوم دیگر این هنرمند منتشر شد.
نیکولای خوزیاینوف در یک مصاحبه که با شرکت یاماها داشته سؤال و جواب‌های جالبی رد و بدل شده است که ما جذاب‌ترین آن‌ها انتخاب کرده و در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم که در ادامه آن را با هم می‌خوانیم:

کدام هنرمندان تأثیر بیشتری بر سلیقه موسیقی شما داشته است؟ نیکولای خوزیاینوف در جواب گفت:
• من به شخصه عاشق گوش دادن و برقراری ارتباط با سبک پیانیست های قدیمی هستم و همیشه، پس از گوش دادن به این آثار، باعث می‌شود ذهن بازتر و خلاق‌تری داشته باشم؛
برای من بیشتر از بقیه پیانیست ها سرگئی راخمانینوف، توجه بیشتری برای من دارد زیرا سطح نوازندگی با پیانو و آهنگ سازی وی بسیار عمیق است؛ که در این حالت نه تنها روح شنونده لمس می‌شود بلکه عمیقاً وی را متحیر و سوار بر موج موسیقی پیانو می‌کند؛ من خیلی اوقات موسیقی‌های این آهنگساز و پیانیست را گوش می‌دهم و آن‌ها را در قلب و ذهن خود نگه می‌دارم.
چه چیزی تو را به سمت پیانو یاماها کشانده است؟ وی ادامه داد:
• من هنگام نواختن پیانو به چیزی که در ریتم موسیقی احساس می‌کنم و در ذهن خود دارم و می‌خواهم اجرا کنم بسیار حساس هستم. همین دلیل باعث شده است که پیانو یاماها را انتخاب کنم و این رابطه متقابل که برای من ضروری است را در این پیانو داشته باشم؛
پیانو یاماها، دنیای فوق‌العاده باشکوهی از صداها، به سوی موسیقی که می‌خواهم بنوازم را باز می‌کند و باعث می‌شود که تجربه فوق‌العاده‌ای را هنگام نوازندگی با این پیانو داشته باشم و به نظر من همین است که پیانو یاماها به یک ابزار منحصر به فرد در میان بقیه پیانوها تبدیل می‌شود.
و در سؤال آخر از این مصاحبه با این پیانیست پرسیده شد، پیام تو برای کسانی که می‌خواهند با پیانو آموزش ببینند و تجربه فوق‌العاده‌ای داشته باشند چیست؟
• هر نوازنده که در این دنیا زندگی می‌کند هدف و مسیر خاص خود را ایجاد می‌کند و آن را ادامه می‌دهد؛ کسی در این راه موفق است که حتی بعد از صد شکست باز هم ادامه داده و تسلیم نشود و برای موفقیت در این رشته سخت تلاش کند.

سخن پایانی

همان‌طور که در این مقاله خواندید پیانوی یاماها یکی از معروف‌ترین و بهترین مدل، در میان انواع و اقسام پیانوها است که توسط بسیاری از پیانیست های مطرح دنیا پیشنهاد شده و در انتخاب اول آن‌ها قرار دارد. شما می‌توانید با مراجعه به قسمت مجله سایت ما و آشنایی بیشتر با پیانو اطلاعات لازم را برای خرید و فروش انواع سازهای موسیقی کسب کنید. همچنین شما می‌توانید با بررسی‌های تخصصی ما درباره پیانو، یک انتخاب جذاب و راضی کننده از میان دنیایی از پیانوها که با قیمت مناسب عرضه کرده‌ایم را داشته باشید.

برای اطلاع بیشتر از قیمت پیانو دیجیتال  و   خرید پیانو یاماها می‌توانید با کارشناسان فروش سازپلازا تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان متخصصان این مجموعه بهره‌مند گردید.

مطالب مرتبط​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من