به وب سایت سازپلازا خوش آمدید.

وبلاگ

نحوه حمل و جابجایی پیانو دیجیتال به صحیح ترین روش ممکن

نحوه حمل و جابجایی پیانو دیجیتال به صحیح ترین روش ممکن

حمل پیانو

لیست محتوا

بی‌شک برای همه ما پیش می‌آید که به دلیل جابه‌جایی محل زندگی یا تغییر دکوراسیون، ناگریز به اسباب‌کشی و تکان دادن وسایل منزل می‌شویم؛ اما جابه‌جایی وسایل حساسی مانند پیانو به راحتی وسایل دیگر انجام نمی‌گیرد و نیاز به دقت و مراقبت فروانی دارد. یکی از موارد مهمی که در نگهداری صحیح پیانو و افزایش طول عمر آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، حمل و جابجایی پیانو به روش استاندارد است؛ زیرا اگر حمل پیانو به روش‌های صحیح انجام نگیرد، ممکن است پیانو شما را با خسارت‌های جبران ناپذیری روبه‌رو کند.

جابجایی و حمل پیانو به روش ناصحیح چه پیامدهایی دارد؟

اگر جابه‌جایی پیانو به روش صحیح انجام نگیرد، پیامدهای هزینه‌بری همچون آسیب دیدن بدنه پیانو، ترک برداشتن و ایجاد خراش و یا شل شدن پین‌های کوک برای شما خواهد داشت؛ پس باید قبل از هر اقدامی برای جابه‌جایی پیانو، آن را بسته‌بندی کنید و از ایمن بودن آن اطمینان کامل حاصل نمایید تا به افزایش طول عمر پیانو خود کمک شایانی کنید.

استفاده از پارچه نازک و طناب‌های ساده برای حمل و نقل پیانو نه تنها از پیانو شما محافظت نمی‌کنند؛ بلکه این امکان وجود دارد که هر لحظه با پاره شدن طناب و ملحفه پیچیده شده پیانو از دست حمل‌کنندگان پیانو رها شود؛ همچنین ممکن است پیانو شما به دلیل وزن سنگین وعدم تعادل در سراشیبی با دیوارها و نرده‌های راه‌پله برخورد کند و دچار خط و خش شود.

خارج شدن پیانو از کوک و رگلاژ یکی دیگر از پیشامدهایی است که در صورت حمل غیر صحیح پیانو با آن مواجه خواهید شد و از آنجایی که کوک و رگلاژ پیانو به دلیل پیچیدگی‌های ساختاری باید توسط یک متخصص انجام گیرد؛ هزینه سنگینی برای شما خواهد داشت؛ از ای رو سعی کردیم در این مقاله در کنار تیم متخصص سازپلازا، نحوه حمل و جابجایی پیانو دیجیتال را به صحیح ترین روش ممکن به شما آموزش دهیم.

حمل پیانو به روش نا صحیح چه مضراتی داره؟

نکات مهم هنگام جابجایی پیانو

۱. ابعاد پیانو را یادداشت کنید: توصیه می‌کنیم پیش از اینکه اقدام به حمل و جابجایی پیانو نمایید، ابعاد پیانو موردنظر خود را اندازه‌گیری کنید تا اطمینان پیدا کنید که از درب‌های ساختمان و عرض راه‌پله شما عبور می‌کند؛ زیرا در غیر این صورت بهتر است ابعاد پیانو خود را متناسب با مکان‌های ذکر شده انتخاب کنید یا از روش دیگری برای انتقال پیانو استفاده کنید.

نکته: پیش از حمل پیانو مطمئن شوید که ابعاد پیانو موردنظر از ابعاد درب ورودی 1 تا 2  اینچ کمتر شود؛ اما در صورت نیاز می‌توانید لولای در را در بیاورید تا فضای بیشتری داشته باشید.

توجه به ابعاد انواع پیانو در حمل و جابجایی پیانو دیجیتال و آکوستیک

 • پیانوهای قدیمی دیواری دارای ارتفاعی برابر با ۱۵۰ سانتی‌متر بودند؛ اما ارتفاع پیانوهای دیواری امروزی نهایت به ۱۱۰ تا ۱۳۳ سانتی‌متر می‌رسد.
 • کمترین ابعاد این پیانوها طولی معادل ۱۴۵ تا ۱۶۰ سانتی‌متر دارند؛ اما در برخی از مدل‌های گرند طول آنها به ۱۶۰ تا ۲۱۵ سانتی‌متر نیز می‌رسد؛
 • از طرفی ارتفاع پیانوهای کنسول از ۱۰۰ سانتی‌متر شروع می‌شود و تا ۱۱۰ سانتی‌متر ادامه می‌یابد؛ اما کم ارتفاع‌ترین پیانوهای دیواری اسپینیت‌ها هستند که ارتفاعی برابر ۹۰ تا ۱۰۰ سانتی‌متر دارند.

برای اطلاع بیشتر از طول و ارتفاع انواع پیانو پیشنهاد می‌کنیم به مقاله ابعاد پیانو دیجیتال و آکوستیک مراجعه فرمایید.

بررسی ابعاد پیش از حمل پیانو

۲. سرپوش ردیف کلاویه ها را ببندید.

۳. از بسته‌بندی مناسب استفاده کنید: یکی از روش‌هایی که به حفظ پیانو شما کمک می‌کند، بسته بندی مناسب است؛ پس توصیه می‌کنیم قبل از اقدام به جابه‌جایی پیانو خود با دقت فراوانی توسط پلاستیک‌های ضد ضربه بسته‌بندی کنید؛ همچنین می‌توانید برای بسته بندی پیانو از پوشال های کاغذی استفاده کنید تا از خرابی آن در هنگام حمل به کامیون جلوگیری کنید.

در صورت نداشتن وسایل مناسب برای بسته‌بندی می‌توانید آن را با یک پارچه ضخیم یا پتوی مناسب بپوشانید تا از ضربه خوردن آن جلوگیری کنید؛ هرچند این روش به دلیل امنیت کمتر چندان توصیه نمی‌گردد؛ اما در مواقع ضروری گزینه مناسبی محسوب می‌شود؛ همچنین می‌توانید بسته‌بندی آن را به شرکت‌های باربری بسپارید و پس از آماده شدن اقدام به حمل آن نمایید.

نکته: در حالت کلی بسته بندی پیانو اهمیت بسیاری دارد؛ زیرا باعث می‌شود به هنگام برخورد پیانو با درب یا دیوارها آسیب جدی بدان وارد نشود.

۴. از یک فرد حرفه‌ای کمک بگیرید: اگر منزل شما در طبقه‌های بالای یک ساختمان قرار گرفته است وتصمیم دارید که پیانو خود را به پایین حمل کنید، توصیه می‌کنیم در حد امکان از یک فرد حرفه‌ای کمک بگیرید؛ زیرا جابه جایی پیانو به دلیل وزن سنگینی که دارد به تنهایی انجام نمی‌گیرد.

۵. از یک گردونه متحرک استفاده کنید؛ در هنگام بلند کردن و حمل پیانو به این موضوع توجه کنید که پیانو وزن زیادی دارد و از حساسیت فراوانی برخوردار است به خصوص وقتی که بر روی گردونه متحرک قرار می‌گیرد.

۶. بعد از بارگیری پیانو، چرخ های آن را قفل کنید.

۷. برای جابجایی پیانو از ماشین‌های مخصوص حمل پیانو همچون کامیون‌ها و وانت بارها استفاده کنید.

۸. از تسمه‌های مخصوص حمل پیانو کمک بگیرید: توصیه می‌کنیم برای جابه جایی پیانو از تسمه‌هایی بهره بگیرید که مخصوص حمل پیانو ساخته شده است؛ زیرا این تسمه‌ها به شما کمک می‌کنند تا پیانو شما از زخمی شدن چوب بدنه و ترک برداشتن صفحه رزونانس در امان باشد.

Piano straps Piano straps تسمه های پیانو Straps for transporting pianos تسمه هایی برای حمل پیانو

۹. به هنگام حمل پیانو به پایه‌های پیانو توجه کنید: یکی از قسمت‌هایی که به هنگام حمل و نقل پیانو باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید، پایه‌های پیانو است؛ زیرا این بخش از پیانو به هنگام جابه‌جایی بیشتر از سایر اجزای آن در معرض آسیب قرار می‌گیرد.

۱۰. به نحوه گرفتن بدنه دقت کنید: یکی دیگر از نکاتی که باید به هنگام انتقال پیانو مورد توجه قرار دهید، نحوه گرفتن بدنه برای بلند کردن پیانو است؛ زیرا باید بدنه از جایی گرفته شود که استحکام لازم برای بلند کردن و تحمل وزن پیانو را داشته باشد.

۱۱. هنگام جابجایی پیانو، از قوی ترین کارگران حمل بار استفاده شود.

۱۲. در زیر پایه‌های بعضی از پیانوهای دیواری و یا اسپینت، چرخ نهادینه شده است؛ اما در بیشتر مدل‌ها به این صورت نیست؛ بنابراین چند نفر به طور همزمان می‌توانند پیانو را به آرامی بلند کنند و برای بسته‌بندی آن اقدام کنند.

نکته: برای جابجایی پیانوهایی که زیر پایه‌هایشان چرخی طراحی نشده است؛ می توان پس از بسته بندی، از وسایلی مانند چرخ های بزرگ یا Hand Truck در باربری استفاده کرد.

روش‌های بلند کردن پیانو

۱۴. جابجایی پیانوهای دو طبقه به علت وزن زیاد و ابعاد بزرگ پیانو، دشوارتر است و به حضور چند نفر نیاز دارد تا به طور همزمان این کار را انجام دهند.

نکته: اگرحمل و جابجایی پیانو خود را به دست شرکت‌های باربری می‌سپارید، به این نکته توجه کنید که کارگران آنها باید این عمل را به گونه‌ای انجام دهند که کوچک‌ترین خسارت جانبی مانند آسیب به بدنه، پایه‌ها و یا کلیدهای آن وارد نشود و هیچ گونه خراشی در آن پدیدار نشود.

هزینه و قیمت حمل پیانو

همان‌طور که می‌دانید پیانو یکی از لوکس‌ترین و گران‌قیمت‌ترین سازهای دنیا به شمار می‌رود؛ از این رو وسایل مخصوص حمل پیانو همچون وانت بارها و نیسان بارها ممکن است مبلغ زیادی را برای انتقال آن در نظر بگیرند؛ زیرا این ساز به دلیل حساسیت نیاز به اقدامات ویژه‌ای دارد؛ هرچند بسیاری از رانندگان سودجو قیمت‌های پرتی نیز به شما ارائه می‌دهند که امکان دارد باعث گیج شدن و عدم اعتماد شما شود؛ از این رو توصیه می‌کنیم قبل از خرید پیانو درمورد هزینه‌های حمل و نقل آن تحقیق و بررسی لازم را انجام دهید.

حمل پیانو با ماشین های مخصوص حمل پیانو و باربری

در حالت کلی قیمت حمل پیانو متناسب با برند تولید کننده ساز و از همه مهم‌تر ابعاد پیانو تعیین می‌شود؛ اما عوامل دیگری همچون محل مبدا و مقصد، وزن و قیمت ساز، بیمه شدن پیانو در هنگام حمل و …. می‌تواند روی افزایش یا کاهش قیمت جابجایی این دست محصولات تاثیرگذار باشد و درنهایت هزینه گزافی برای شما ایجاد کند؛ پس پیشنهاد می‌کنیم انتخاب خود را از فروشگاه‌هایی انجام دهید که خود مسئولیت حمل پیانو را برعهده می‌گیرند و هزینه اندکی برای آن دریافت می‌کنند.

پیشنهاد می‌کنیم سری به محصولات سازپلازا بزنید و ساز موردنظر خود را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت به صورت رایگان درب منزل تحویل بگیرید.

همچنین بخوانید: نحوه تمیز کردن پیانو دیجیتال

جابجایی پیانو به روش آسان

چرا باید حمل و جابجایی پیانو توسط یک فرد متخصص انجام گیرد؟

اگر به هر دلیلی تصمیم گرفتید خودتان به حمل و نقل پیانو بپردازید یا نیاز داشتید برای تغییر دکوراسیون منزلتان آن را به مکان دیگری منتقل کنید، توصیه می‌کنیم که با احتیاط کامل به انجام این کار بپردازید؛ زیرا هرگونه بی‌احتیاطی ممکن است، همه هزینه و زمانی را که صرف خرید این ساز نفیس و گران‌بها کرده‌اید، از بین ببرد و باعث کاهش طول عمر پیانو شما شود.

اما توصیه ما این است که حمل پیانو خود را به افراد متخصص بسپارید؛ زیرا پیانو وسیله‌ای است که با ظرافت خاصی طراحی می‌شود و نسبت به هر ضربه‌ای آسیب‌پذیر است؛ از این رو اگر دچار اختلال شود، نمی‌توان تعمیر کردن آن را به هر کسی سپرد؛ زیرا ممکن است فرد تعمیرکار نه تنها نتواند آن را تعمیر کند؛ بلکه به آن آسیب جدی‌تری وارد کند؛ از طرفی پیانوهای گران‌قیمت قطعاتی دارند که به سادگی در داخل ایران پیدا نمی‌شود؛ به همین دلیل این ساز به نسبت سازهای دیگر نیاز به مراقبت و توجه ویژه‌ای دارد؛ از این رو توصیه می‌کنیم، به هنگام خرید و حمل آن به منزل، از ماشین‌های مخصوص حمل پیانو استفاده کنید تا این ساز حساس و ظریف را بدون کوچک‌ترین آسیبی تحویل بگیرید.

یک توصیه مهم: قبل از اینکه پیانو خود را برای حمل به فردی بسپارید، حتما از اعتبار و تخصص او اطمینان کامل کسب کنید؛ زیرا اگر جابجایی پیانو توسط افراد غیر متخصص انجام گیرد، امکان دارد هزینه‌های بالایی به شما تحمیل کند.

حمل و نقل آسان پیانو

حمل و جابجایی انواع پیانو

 • حمل و جابجایی پیانوهای گرند (Grand piano): پیانو های گراند به نسبت پیانوهای دیگر وزن، حجم و ابعاد بسیار بیشتری دارند تا جایی که طول برخی از مدل‌های آن‌ها حتی به بیش از دو متر نیز می رسد؛ از این رو حمل و جابجایی این نوع پیانو، کمی سخت‌‌تر از سایر سازها است و ارائه دهندگان خدمات باربری باید به هنگام حمل پیانوهای گرند دقت بیشتری به خرج دهند.
 • پیانوی دیواری Upright (vertical) piano : پیانوهای دیواری به نسبت پیانوهای گرند از وزن کمتر و ابعاد کوچک‌تری برخوردار هستند؛ بنابراین طبیعی است اگر حمل و جابجایی این پیانوها به هنگام اسباب‌کشی و یا تغییر دکوراسیون، بسیار راحت‌تر از پیانوهای گرند و رویال باشد؛ بنابراین شرکت های خدمات باربری، بسیار آسان تر این کار را برای مشتریان انجام می دهند.
 • پیانوی دیجیتالی Electric, electronic, and digital : پیانوهای دیجیتال به نسبت پیانوهای گرند و دیواری دارای وزن و ابعاد کمتری هستند که این ویژگی یکی از بارزترین تفاوت‌های پیانوهای دیجیتال و آکوستیک محسوب می‌شود و نسبت به پیانوهای گرند و دیواری یک مزیت ویژه به شمار می‌رود؛ بنابراین حمل و جابجایی این نوع پیانوها بسیار آسان‌تر از پیانوهای دیگر انجام می‌گیرد و نگرانی شما را از آسیب دیدن به هنگام اسباب کشی و یا تغییرات دکوراسیون، نسبتا راحت‌تر می‌کند.
حمل پیانو به آسان ترین روش ممکن

نکته: شایان ذکر است که حمل و جابجایی پیانو های دیجیتال پرتابل یا قابل حمل همانطور که از اسم آنها مشخص است، بسیار آسان‌تر از سایر پیانوهای دیجیتال است و برای افرادی که دوست دارند ساز شخصی خود را به مسافرت ببرند یا کسانی که به طور دائم در اسباب کشی هستند و یا حتی افرادی که چندین بار در سال به تغییر دکوراسیون منزل می‌پردازند، گزینه ایده‌آلی محسوب می‌شود.

چرا سازپلازا؟

سعی کنید تا حد امکان، خرید خود را از فروشگاه‌های معتبری همچون سازپلازا انجام دهید تا ساز موردنظرتان را در نهایت سلامت و بسته‌بندی استاندارد، با پیک رایگان درب منزل تحویل بگیرید؛ این مجموعه تمام محصولات خود را با اصالت کالا و گارانتی معتبر به فروش می‌رساند و شما عزیزان می‌توانید در صورت بروز هر مشکلی از مشاوره و راهنمایی کارشناسان و همچنین خدمات پس از فروش آن بهره‌مند گردید تا نگرانی خود را در زمینه خراب شدن پیانو و بروز مشکلات احتمالی کاهش دهید.

سازپلازا یک فروشگاه آنلاین ادوات موسیقی است که با سابقه درخشان چندین ساله خود علاوه بر خرید حضوری، امکان خرید آنلاین را برای مشتریان خود فراهم کرده است تا بتوانند در کمترین زمان ممکن خرید خود را انجام دهند؛ همچنین مشتریان عزیز می‌توانند به صورت تلفنی یا آنلاین از کارشناسان فروش مجموعه مشاوره رایگان دریافت کنند و در نهایت بهترین ساز را خریداری کنند.

مطالب مرتبط​

2 دیدگاه در “نحوه حمل و جابجایی پیانو دیجیتال به صحیح ترین روش ممکن

 1. مهرنوش گفت:

  باعرض سلام
  من یک پیانوکرکlp380دارم..بعلت جابجایی نیاز به دو فرد ماهر ومتخصص دارم..آیا دراین زمینه میتوانید به من کمک کنید؟
  ممنون میشم از پاسختون

  1. sazplaza گفت:

   سلام
   بله راهنمایی از استفاده از سرویس حمل با شماره 02188919622 تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من